Najczęściej kupowane

Information

Klamki drzwiowe - PAN DOMU - Wszystko dla Twojego domu

Klamki drzwiowe - PAN DOMU - Wszystko dla Twojego domu

Klamki drzwiowe - pozornie nieistotne lecz w rzeczywistości nadające estetyczny wygląd całemu wnętrzu elementy. Od nich w głównej mierze zależy funkcjonalność naszych drzwi.

Dobierając klamkę należy zwrócić uwagę na wielkość drzwi. Stosujemy tu zasadę, że im większe są drzwi tym masywniejszą klamkę powinniśmy zastosować.

Należy zwrócić uwagę także na zdobienia drzwi ponieważ drzwi posiadające wypukłe dekoracje mogą zmniejszać przestrzeń między klamką a powierzchnią drzwi i skutecznie uniemożliwić użytkowanie.

Pamiętajmy o pozostaniu w stylistyce drzwi. Gdy mamy do czynienia z ciężkimi np. dębowymi drzwiami powinniśmy zastosować klamkę w stylistyce retro.

Ta sama zasada tyczy się doboru klamki do wnętrza pomieszczenia. Jeżeli dekorujemy w prostym, nowoczesnym stylu dobieramy klamki o prostej geometrii. Natomiast gdy stylizujemy pomieszczenie w stylu królewskim na pewno zastosowanie klamek bogato zdobionych, mosiężnych będzie słuszne.

Po dobraniu modelu klamki do drzwi należy zwrócić uwagę na jej kolor. Przede wszystkim dobrym byłoby zastosowanie klamki w kolorze elementów metalowych znajdujących się w pomieszczeniu. Gdy w pomieszczeniu dominują elementy pozłacane, mosiężne stosownym wyborem byłaby klamka w kolorze mosiądzu. 

PanDomu

221 Comments

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code